Установка шлагбауму

Мешканці міських багатоповерхівок, власники бізнес-центрів, торговельно-розважальних центрів, підприємств тощо. об'єктів стикаються все частіше з тим, що неможливо припаркувати свій автомобіль поряд. Тобто місця для паркування є, вони облагороджені, перебувають у зручному місці… Але коли намагаєшся припаркуватися, все зайнято автомобілями сторонніх.

Як із цим боротися? Є кілька варіантів. Наприклад, можна купити індивідуальний блокатор паркувального місця, паркувальний бар'єр або будь-який інший обмежувач паркування. Але найкращим перевіреним рішенням, яке впорядковує паркування у дворі багатоповерхівки або біля офісу, є встановлення шлагбаумів.

Чому краще встановити шлагбаум

Залежно від прав власності існують індивідуальні (ми їх перерахували вище) пристрої обмеження доступу та громадські. Якщо у господаря бізнес-центру зосереджено права на будівлю та територію навколо нього в одних руках – його право встановлювати «індивідуальні» блокатори на кожне паркомісце. Однак як для приватної, так і для загальної території найкраще буде шлагбаум. Ось низка причин:

 • встановити шлагбаум у дворі – значить ліквідувати суперечку між мешканцями про присвоєння території;
 • шлагбаум не дає можливості в'їжджати на місця для паркування стороннім транспортним засобам, водії яких не мають відповідних прав доступу;
 • шлагбаум встановлюється законно, після низки погоджень та отримання дозвільних документів;
 • шлагбаум обходиться набагато дешевше, ніж індивідуальні блокатори паркомісць;
 • встановлені в індивідуальному порядку блокатори є незаконними, місцева влада має право на їх знесення;
 • шлагбаум, особливо автоматичний, не вимагає від водія носити зв'язку ключів;
 • шлагбаум безвідмовно працює у місцях із великим трафіком транспорту;
 • обслуговування цього пристрою не займає багато часу та зусиль;
 • шлагбаум складніше вкрасти, пошкодити тощо.

Зазначимо, що встановлення шлагбауму на прибудинковій території стає все популярнішим внаслідок того, що мешканці стали краще самоорганізовуватися в ОСББ. В рамках цього об'єднання легше і швидше відбуваються процедури законної реєстрації та монтажу контрольно-пропускних пристроїв.

Коли можна встановлювати

Встановлення шлагбауму в Білій Церкві, як і в інших населених пунктах України, потребує підготовки документів та отримання відповідних дозволів. Загалом порядок забезпечення монтажу контрольно-пропускного пристрою та подальшої його експлуатації виглядає так:

 • збирається ОСББ та у протоколі зборів зазначаються дані про голосування за встановлення шлагбауму;
 • готується креслення (схема установки) для пристрою);
 • збираються документи, що свідчать про право на землю;
 • пакет цих документів подається разом з відповідною заявою до органів місцевого самоврядування (розглядається протягом 10 днів), виходить дозвіл;
 • до пожежної інспекції (ДержНС) подається план розміщення шлагбауму. Інспектор повинен переконатися в тому, що пристрій не заважатиме проїзду пожежних автомобілів і завжди буде справним;
 • укладається договір із підрядником;
 • ведеться установка шлагбауму на прибудинковій території, біля в'їзду у двір ТРЦ тощо. об'єктів.

Які шлагбауми бувають

Окремо відзначимо, що цей пристрій, особливо автоматичний, дуже зручний в експлуатації. Механічний шлагбаум вимагає вийняти з машини (або приміщення охорони), і вручну спочатку відкрити, а потім після проїзду авто на територію, його закрити. Автоматичний може відкриватися і закриватися дистанційно, після проїзду авто. Достатньо мати бездротовий ключ-брелок.

Все частіше замовники просять встановити шлагбаум у дворі з відеокамерою та програмним забезпеченням, яке розпізнає номер автомобіля та після перевірки на його наявність в електронній базі піднімає шлагбаум або залишає його у закритому положенні. Такі системи називають системами контролю та управління доступом (СКУД), їх зручно масштабувати на дверях у під'їзд тощо.

Залежно від виробника ці пристрої блокування доступу відрізняються довжиною та матеріалом стріли, потужністю приводу, вимогами до облаштування (монтажний майданчик тощо).

Зазначимо, що на таку послугу, як установка шлагбауму ціна економічно обґрунтована і не перевищує ринкової вартості.

Є питання або потрібна допомога?

Замовляйте дзвінок консультанта!

Дякуємо, запит відправлений. Ми скоро зв'яжемося з вами!